Aktivity v okolí

Lyžovanie

Najbližšie lyžiarske stredisko je stredisko Tále. Vzdialené cca 3 min autom alebo 15 minút pešou chôdzou. V prevádzke je zvyčajne až 6 vlekov a bežecké trate aj s nočným osvetlením. Je tu k dispozícii požičovňa lyží (aj bežiek a lopát na sánkovanie), v zime v prevádze reštaurácia Stodola s detským kútikom a reštaurácia Koliba cez víkend a počas prázdnin s palacinkami na terase.

Lyžiarske stredisko Chopok-Juh je vzdialené 7km. Najbližšie je parkovisko Krupová s nástupnou stanicou priamo do strediska Chopok-Jasná, ktoré ponúka lyžiarom každoročne novinky a spríjemnenie lyžovačky v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku. Tento rok už 50 km zjazdoviek a  nové zasnežovanie na niektorých zjazdovkách. 

Tretie najbližšie lyžiarske stredisko je stredisko Mýto pod Ďumbierom. Lyžiarov na kopec vyvezie štvorsedačka alebo jeden z troch vlekov.  Pravidelné akcie a po zmene majiteľov strediska modernizácia strediska v prospech lyžiarov.

Novinkou je znovuotvorené lyžiarske stredisko Ski Hlobišov v Hronci. Vlek Tatrapoma Vás vyvezie 1200m do výšky 831m aby ste sa na zjazdovkách s prevýšením približne 200m zviezli s krásnym výhľadom na hrebeň Nízkych Tatier. Nájdete t detský vlek, snežnú kopu na jašenie pre deti, občerstvenie v peknom Bistre 21 a v prípade priaznivých podmienok aj bežkárske stopy.

Bežkárske trate sú pravidelne podľa snehových podmienok upravované v areáli Ski Tále, na Pohansku (kopec cestou do Brezna), Čertovici alebo môžete zájsť do 16 km vzdialeného Osrblia alebo Ski Hlobišov.

Skitouring a skialpinizmus sú podľa schopností turistu a snehových podmienok možné všade po okolí.

Požičovne lyží (zjazových  skiaplových aj bežiek) sú v areáli Ski Tále, Bystrej alebo cestou z Banskej Bystrice v Nemeckej.  


Turistika

Lokalita Tále je výborná aj ako východzí bod pre letnú aj zimnú turistiku. Potrebujete sa len rozhodnúť, či sa vyberiete na hrebeň Nízkych Tatier (Chopok, Ďumbier, Dereše…) alebo lesnými cestičkami na Krpáčovo, do Mýta pod Ďumbierom, k Bystrianskej jaskyni či na obľúbenú Dedečkovu chatu na kopci Mýto, či najnovšie na rozhľadňu nad Breznom otvorenú v roku 2021. 

Nielen deti poteší výlet Čiernohorskou železnicou do Vydrova. 

Nová úprava povrchu lesnej cesty z Hronca do Čierneho Balogu je aj bezpečnou trasou pre nadšené cyklistické rodiny, nie je totiž určená pre autá. Elektrobicykle vám vieme požičať.